Treningi online

Tu znajdziesz treningi, które nauczą Cię podstaw skutecznego planowania

Pierwszy z nich dotyczy skupienia na zadaniu. 
Drugi pomaga budować skuteczną listę zadań.
Razem tworzą niezłe combo, które stworzy z Ciebie Mistrza Działania. 

 

 

POMIDOROWY SAMURAJ
Jest idealny dla Ciebie jeśli:
- Masz odwieczny problem z rozpraszaczami i nie potrafisz skupić się nad czymś dłużej niż 5 minut.
- Twoje codzienne listy zadań do zrobienia są bardzo długie i zawsze masz do przepisania dużo rzeczy na następny dzień.
- Często odkładasz wiele rzeczy na później i w rezultacie zawalasz terminy.

W czym Ci pomoże?
Podstawą Pomidorowego Samuraja jest technika Pomodoro Francisco Cirillo. Dowiesz się jak z niej właściwie korzystać, by przynosiła najlepsze efekty. Nie jest ona jedyna zresztą. Dostaniesz spory pakiet różnych technik i metod, które pomogą Ci realizować codzienną listę zadań, a przez te osiągać Twoje upragnione cele.

 
 
 

ARBUZOWY NINJA
Jest idealny dla Ciebie jeśli:
- Znów Ci coś umknęło lub utonęło w liście zadań długiej jak narodowy poemat.
- Znów siedzisz w pracy po godzinach i zastanawiasz się czy nie przeprowadzić się całkiem do niej.
- Masz tyle rzeczy do zrobienia, że nie wiesz w co łokcie urobić.

W czym Ci pomoże?
Podstawą Arbuzowego Ninja jest technika 1-2-3. Dowiesz się jak ją wykorzystać do budowy listy zadań, którą zaczniesz realizować bez wysiłku. Nie tylko ona zresztą Cię wspomoże podczas treningu. Będziesz wiedzieć jak planować codziennie i jakie narzędzia do tego dobrać. Nauczysz się jak walczyć z lenistwem i chęcią odkładania. Rozprawisz się z atrakcyjnymi rozpraszaczami i sabotowaniem własnych działań.  Znajdziesz sposób jak radzić sobie w nieoczekiwanych sytuacjach.

 
bonzai napisał: "Nie, cele długoterminowe planuję wyłącznie metodą Bonzai :) Według mnie matryca Eisenhowera zupełnie nie nadaje się do tego typu planowania. Nie ma możliwości sprawdzania efektów, a co dopiero określenia celu. Matrycy używam tylko wtedy, gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego w moich codziennych planach, np. choroba dziecka. Wówczas korzystam z niej przez dzień lub kilka, aż do momentu, gdy wszystko wróci do normy. Zazwyczaj, gdy morze jest spokojne wystarczy mi dobrze zrobiona lista taka o jakiej pisałam tu http://www.metodabonzai.eu/smaczna-lista-do-zrobienia/".
Kasia Kubiak napisał: "Na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć skomplikowane :) Planujesz tak cele długoterminowe? Czy np. tygodniowe również?".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie, cele długoterminowe planuję wyłącznie metodą Bonzai :) Według mnie matryca Eisenhowera zupełnie nie nadaje się do tego typu planowania. Nie ma możliwości sprawdzania efektów, a co dopiero określenia celu. Matrycy używam tylko wtedy, gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego w moich codziennych planach, np. choroba dziecka. Wówczas korzystam z niej przez dzień lub kilka, aż do momentu, gdy wszystko wróci do normy. Zazwyczaj, gdy morze jest spokojne wystarczy mi dobrze zrobiona lista taka o jakiej pisałam tu http://www.metodabonzai.eu/smaczna-lista-do-zrobienia/

Na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć skomplikowane :) Planujesz tak cele długoterminowe? Czy np. tygodniowe również?

Strona współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

ue bonzai