Jak efektywnie planować duże cele, bez poczucia chaosu – Bonzai Basic

data: 23.08.2018, godz. 20:30, webinar

co: webinar

gdzie: online

dla kogo: 
- dla tych, którzy mają problem z uporządkowaniem swoich działań i w rezultacie mają wrażenie, że nigdy nie osiągną planowanego celu
- dla tych, którzy utknęli gdzieś po drodze i nie wiedzą, w którą stronę ruszyć by zrealizować swój cel
- dla tych, którzy działają krok po kroku, ale mają cały czas wrażenie, że coś umyka im bokiem

agenda:
1. Dlaczego nie masz problemów z planowaniem swojej listy zadań, a masz problem z rozplanowaniem swoich projektów?
2. Jak i jaką obrać strategię dla swojego celu długoterminowego? 
3. Jak się ustrzec błędów już na samym początku?
4. Na czym polega metoda Bonzai i w czym pomoże mi wdrożenie jej zasad?
5. Do czego mogę wykorzystać Bonzai?

+ niespodzianka

 

 

bonzai napisał: "Nie, cele długoterminowe planuję wyłącznie metodą Bonzai :) Według mnie matryca Eisenhowera zupełnie nie nadaje się do tego typu planowania. Nie ma możliwości sprawdzania efektów, a co dopiero określenia celu. Matrycy używam tylko wtedy, gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego w moich codziennych planach, np. choroba dziecka. Wówczas korzystam z niej przez dzień lub kilka, aż do momentu, gdy wszystko wróci do normy. Zazwyczaj, gdy morze jest spokojne wystarczy mi dobrze zrobiona lista taka o jakiej pisałam tu http://www.metodabonzai.eu/smaczna-lista-do-zrobienia/".
Kasia Kubiak napisał: "Na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć skomplikowane :) Planujesz tak cele długoterminowe? Czy np. tygodniowe również?".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie, cele długoterminowe planuję wyłącznie metodą Bonzai :) Według mnie matryca Eisenhowera zupełnie nie nadaje się do tego typu planowania. Nie ma możliwości sprawdzania efektów, a co dopiero określenia celu. Matrycy używam tylko wtedy, gdy zdarzy się coś nieprzewidzianego w moich codziennych planach, np. choroba dziecka. Wówczas korzystam z niej przez dzień lub kilka, aż do momentu, gdy wszystko wróci do normy. Zazwyczaj, gdy morze jest spokojne wystarczy mi dobrze zrobiona lista taka o jakiej pisałam tu http://www.metodabonzai.eu/smaczna-lista-do-zrobienia/

Na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć skomplikowane :) Planujesz tak cele długoterminowe? Czy np. tygodniowe również?

Strona współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

ue bonzai